A magyarverő horvát már a legjobb négy között a Roland Garroson – videó

Marin Čilić döntő rövidítésben, 5-7, 6-3, 6-4, 3-6, 7-6-ra legyőzte az esélyesebbnek tartott Andrej Rubljovot a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében, így először jutott Párizsban a négy közé.

Noha egyiküknek sem a salak a kedvenc borítása, ezúttal mégis mindketten viszonylag könnyedén jutottak el a Roland Garroson a legjobb nyolcig, ahol egymás ellen találkoztak. Az év első Grand Slam tornáján, Melbourne-ben is megmérkőztek már egymással, akkor a legjobb 32 között a horvát nyert 3-1-re.

Marin Čilić tovább menetel Párizsban, már elődöntős a horvátForrás: MTI/EPA/Martin Divisek

Az első játszmát még a visszavágás által fűtött, vegyes párosban olimpiai bajnok orosz tudta megnyerni, 5-5-nél elvéve ellenfele szerváját. A következő két szettben viszont a horvát egyszer sem veszítette el az adogatását, ám egyszer-egyszer brékelni tudta Rubljovot, így 6-3, 6-4-gyel fordított.

A negyedik játszma hajrája aztán ismét az oroszé volt, a 6-3-as siker után következhetett a mindent eldöntő szett. Ott végig fej-fej mellett haladt a két játékos, 5-4-nél ugyan volt egy mérkőzéslabdája Čilićnek, de végül mindenki hozta a szerváját, így következhetett a 10 pontig tartó döntő rövidítés. Abban aztán 2-1-re vezetett Rubljov, onnantól viszont sorozatban kilenc pont lett a horváté, így könnyedén zárta le a 4 óra 14 percig tartó összecsapást.

A korábban Balázs Attilát és Fucsovics Mártont is búcsúztató Čilić a pénteki elődöntőben az esti Casper Ruud – Holger Rune találkozó győztesével csap össze.