Roland Garros: Zverev odstúpil zo semifinále proti Nadalovi pre zranenie

Rafael Nadal sa stal prvým hráčom, ktorý sa dostal do finále mužskej dvojhry na French Open (Roland Garros), keďže Alexander Zverev utrpel na konci druhého setu zranenie členka a odstúpil z inak neuveriteľne tesného semifinále.

Alexander Zverev opustil kurt o barlách, po jeho boku stál sympatizujúci Rafael Nadal (Foto: AFP)

Zápas sa kvôli lejaku hral pod zatvorenou strechou a Zverevovi sa podarilo hneď zobrať súperovi podanie, ale Nadal svojho nemeckého súpera dobehol za stavu 4:4. Zápas sa napokon rozhodol v tajbrejku po ušetrených setoch a brejkoch, v ktorom sa 13-násobná šampiónka turnaja vrátila zo stavu 2:6 a vyhrala 10:8.

V druhom sete sa obe hráčky trápili pri servise: dosiahli stav 5:5, pričom obe sa štyrikrát brejkli. O dva gemy neskôr, keď si Nadal, ktorý v piatok oslávil 36. narodeniny, vynútil ďalší tajbrejk, Zverevovi podľahol pravý členok a Nemec sa rozvalil na podlahe a kričal od bolesti.

Dvojnásobného svetového šampióna nemeckého tenistu odviezli do šatne na invalidnom vozíku a o niekoľko minút neskôr sa Zverev vrátil na barlách a podal si so súperom ruku, čím ukončil veľmi kvalitné stretnutie.

Nadal, 21-násobný grandslamový šampión, sa bude pripravovať na 14. finále Roland Garros v kariére, pričom všetkých 13 predchádzajúcich finále vyhral.

(MTI)

TENIST
ROLAND GARROS, PARÍŽ
DVOJHRA MUŽOV, SEMIFINÁLE
Nadal (Španielsko)-A. Zverev (Nemecko) 7:6 (10-8), 6:6 Zverev odstúpil po zranení členka